Корисні статті

Тематичні статті за напрямком діяльності компанії

Пролежні у лежачих хворих: інновації в лікуванні

«Лежачі» пацієнти на дому - це та категорія хворих, яка не створює чергу на прийом до лікаря і не турбує його частими викликами. Це люди, які опинилися в полоні власної безпорадності, заручники байдужості суспільства та системи охорони здоров'я до своїх потреб і скрути. Вашу увагу і адекватна допомога таким пацієнтам, шановні лікарі первинної ланки, може стати для них відправною точкою на шляху до одужання, а для вас - до професійного і фінансового успіху.

Пролежні - предиктор високої летальності

Пролежні - серйозне ускладнення, яке може виникати при різних захворюваннях у пацієнтів з вимушеним тривалим або постійним постільним режимом, а також при будь-яких тривалих здавлюваннях ззовні, що порушують трофіку тканин. Поява пролежнів також може бути пов'язано з порушенням іннервації тканин, викликаної ушкодженнями або захворюваннями спинного мозку.

Як розвиваються пролежні?

В етіопатогенезі пролежнів, крім безперервного здавлювання, роль відіграють тертя і вологість. До факторів ризику пролежнів відносяться обмежена рухливість хворого і незадовільний догляд. Появі і прогресуванню пролежневих ускладнень сприяють супутні захворювання (цукровий діабет, параплегія, хвороба Паркінсона), нетримання сечі і калу і деякі інші.

Пролежневі виразки вкрай погано піддаються лікуванню через складнощі, пов'язаних з їх залежністю від кровопостачання, можливостей трофіки і контролю зволоженості поверхні рани.

Способи профілактики трофічних розладів

Істотно знизити ризики появи пролежнів може ефективна профілактика і своєчасне купірування патологічних процесів в ішемізованих тканинах. Важлива роль у цьому відводиться лікарю, який повинен проінформувати пацієнта і членів його сім'ї про можливі ризики розвитку пролежнів і дати чіткі рекомендації щодо зниження цих ризиків, а при появі пролежневих виразок - забезпечити своєчасну медичну допомогу та консультативну підтримку.

При появі пролежневих виразок основним завданням є профілактика прогресування патологічного процесу. В першу чергу, необхідно усунути тривалий безперервний тиск на тканини, захистити рану від інфекційних агентів, запобігти її намокання. Знизити силу тиску і забезпечити її переривчастість допомагають спеціальні медичні пристосування у вигляді матраців, подушок, прокладок, наповнених газом, водою або піною. При формується пролежневой виразці необхідно забезпечити ретельний її туалет з обробкою фізіологічним розчином або препаратами без іонообмінних властивостей.

Основне правило догляду за пролежнями

Важливою складовою догляду за формується виразкою повинно бути ретельне її просушування і захист від попадання бактеріальної флори. Для цієї мети використовують спеціальні пористі плівкові пов'язки, які забезпечують випаровування вологи з поверхні виразки і доступ кисню. На українському ринку з'явилися розроблені вітчизняними вченими на основі інноваційних технологій унікальні гідрогелеві пов'язки, які дозволяють вирішувати терапевтичні завдання по профілактиці і лікуванню пролежневих виразок найбільш ефективно. Як полімерної основи для гідрогелю українські вчені використовували синтетичні водорозчинні полімери - піддаються найбільшому контролю з'єднання, які дозволяють отримувати гідрогель з стійкими заздалегідь заданими властивостями. Ця розробка завдяки своїй унікальності і затребуваності швидко отримала відгук вітчизняних виробників та медичної громадськості і була успішно впроваджена в медичну практику.

Властивості гидрогелей - на благо пацієнтів

Основою пов'язок є гідрогель - речовина з особливими структурними властивостями, що дозволяють абсорбувати і утримувати велику кількість води, забезпечуючи сухість виразкової поверхні, ефективно виконувати бар'єрну функцію, захищаючи рану від проникнення мікроорганізмів, і разом з тим забезпечувати достатній доступ до шкіри кисню.

Важливою перевагою українських гідрогелевих пов'язок є їх міцність за рахунок вмонтованої в пов'язку спеціальної поліпропіленової хірургічної сітки, що створює надійний каркас для гідрогелю. Гідрогель може сильно набухати від води і при цьому не руйнуватися, максимально захищаючи ложе рани. Гідрогелеві пов'язки випускаються різних розмірів і з додаванням різних лікарських засобів, що дозволяє їх використовувати при різних клінічних випадках. Гідрогелева пов'язка стерильна, добре прилягає до рани і здоровій шкірі без зайвого прилипання, що дозволяє безболісно видаляти або замінювати пов'язку, не заважаючи при цьому процесу загоєння. Простота застосування і атравматичность гелевих пов'язок дає можливість їх використання в домашніх умовах, а прозорість пов'язки дозволяє спостерігати за станом рани і контролювати процеси загоєння. Тривалість використання пов'язки на рані може досягати 3-5 діб в залежності від складності конкретного випадку, що дозволяє не тільки знизити витрати на лікування, але і зменшити кількість небажаних втручань в процес загоєння і відновлення.

Таким чином, з винаходом армованих гідрогелевих пов'язок у лікаря первинної ланки з'явився новий засіб для ефективної допомоги лежачим пацієнтам в профілактиці і лікуванні пролежневих виразок.

Журнал «Дільничний лікар»

квітень 2016, сторінки 52-53

Адреса компанії

Україна, м. Київ
03134, вул. Сім'ї Сосніних 9

 •  (044) 501-4032,
  (067) 230-2979,
  (067) 826-1385,
  (067) 506-6897,
  (067) 996 0639

 •  office@utm.com.ua

Наші Представники

 • м.Дніпро, ТОВ "Пріоритет-Л", вул. Академіка Белелюбського,68

  офіс 213

  тел.068 694 09 55 ,066 294 80 86

 • м.Вінниця – ФОП Борсолюк Олександр, тел. (097) 690-22-85

 • м.Запоріжжя – ТОВ «Медкомплект», тел. (067) 610-17-97

© Copyright компанія УКРТЕХМЕД 2024.

Пошук