Корисні статті

Тематичні статті за напрямком діяльності компанії

КРЕМНІЙ (Si) - ЖИВИЙ ЕЛЕМЕНТ ЗЕМЛІ

"Жоден організм не може існувати без кремнію ...".

В. І. Вернадський

Кремній - наріжний камінь здоров'я людини. Цей розділ наших знань про елемент №14 ще не став зводом загальноприйнятих, усталених істин. Але, вочевидь, саме тут проходить в наші дні передній край боротьби за пізнання кремнію - найближчого аналога вуглецю, життєво важливого елементу.

З таблиці хімічного складу Землі видно, що найпоширенішим елементом є кисень - 47%, на другому місці кремній - 29,5%, а вміст інших елементів - значно менше.

Приблизно також влаштоване тіло людини. Найбільше в хімічному складі людини - кисню, водню, потім кремнію і тільки потім всіх інших елементів. Однак, з невідомих причин, вчені-натуралісти найвагомішу частку досліджень і зібраних знань щедро відвели вуглецю, хоча зміст його майже в три рази менше (10,2%) у порівнянні з кремнієм (29,5%).

Як мало вивчений і як багато значить для продовження життя організму елемент кремній. В оглядовій статті про кремній, написаної ще років десять тому, розділ «Кремній і життя» був би необов'язковий. Занадто мало знала сучасна наука про роль кремнію в житті вищих тварин і людини. Відомо було, що кремній (його двоокис) становить основу скелетів у деяких морських організмів - радіолярій, діатомей, деяких губок, морських зірок. Відомо також, що він потрібен рослинам: від злаків і осоки до пальм і бамбука. Чим жорсткіше стебло рослини, тим більше в його золі знаходять кремнію. Рослини, як і морські тварини, беруть кремній з води. І в прісній, і в солоній воді розчинено близько 3 мг / л кремнію (у вигляді кремнієвих кислот і їх солей). Роль же кремнію в житті вищих тварин і людини довгий час залишалася неясною. Була широко поширена думка про біологічну інертність і марність з'єднань кремнію.

Зараз вже доведено, що кремній є основним елементом, що продовжує життя і працездатність практично всіх систем організму. За поширеністю в організмі людини він наближається до кисню. Чарівна сила кремнію як «золотого ключика» відкриває нам двері до радості життя без хвороб і напруг, до любові і життя у Всесвіті.

У 1978р. в Стокгольмі Нобелівським комітетом кремній був визнаний елементом життя.

В організмі дорослої людини знаходиться 2 - 18 г кремнію. Він виявлений у всіх органах і тканинах. Багато його в легенях, надниркових залозах, тимусі, щитовидної і підшлункової залозах, лімфатичних вузлах, епідермісі, хрящах, емалі зубів. Середній вміст SiO2 в крові людини становить від 5,9 до 10,6 мг в 1 Г. Багато кремнію у відсотках на золу в лімфатичних вузлах воріт легкого (18,33-55,0), в волоссі (6-29), гладких м'язах шлунка (15,43) в надниркових залозах, в фибрині (16-30), в цільній крові (1,69), в клітинах крові (3,0). Печінка тварин містить 2,7 мг / г, нирки - 0,69 мг / г, серце - 0,65 мг / г. При переломах кісток вміст кремнію в місці перелому зростає майже в 50 разів. Кремній є структурним компонентом сполучної тканини. В сечі вміст кремнію становить в середньому 6,5 - 9,8 мг / добу.

За даними спектрального аналізу: в щоденних продуктах, виділених здоровим організмом людини, вміст кремнію - 4,7%. В організмі людини кремній вісім разів бере участь в процесах життєзабезпечення. Отже, прихований відсоток участі кремнію в процесах життєзабезпечення 4,7х8 = 38%. Тобто, близько 38% нашого здоров'я грунтується на кремнії (за даними М. Г. Воронкова). При нестачі кремнію в організмі людини порушується баланс обміну речовин, тому що більш ніж 70 інших елементів просто не засвоюється.

В організмі кремній присутній в трьох формах:

1. розчинні у воді неорганічні сполуки, легко проникають через мембрани і легко виводяться з організму;

2. розчинні і нерозчинні в органічних розчинниках з'єднання і комплекси, що містять Si - О - С угруповання (наприклад в сполучної тканини);

3. нерозчинні Кремнійполімер

У крові людини 60% кремнію пов'язано з білковими речовинами, 30% - з ліпідами, інші 10% є його водорозчинними сполуками.

Кремній визначає механічні властивості епідермісу, архітектоніку сполучної тканини, регулює транспорт іонів, метаболітів і води. Кремній здатний також визначати структуру і проникність клітинних мембран і пригнічувати процеси перекисного окислення ліпідів. Встановлено, що це відбувається за рахунок адсорбції кремнію в ліпідному шарі мембрани, зміни її в'язко-пружних властивостей і збільшення негативного заряду. Мабуть, цим же пояснюється вплив кремнію на відкладення ліпідів і забезпечення еластичності судинних стінок.

Кремній забезпечує нормальний синтез основного білка сполучної тканини, завдяки чому скріплюються окремі волокна колагену і еластину. Це надає різноманітним сполучним тканинам і шкірі міцність і пружність. Таким чином, нормальний рівень кремнію - необхідна умова функціонування всіх без винятку органів і систем.

Встановлено, що у тварин дефіцит кремнію супроводжується уповільненням зростання, порушенням розвитку кісток і зниженням змісту гексозамінів в епіфізі і епіфізарних зонах росту.

Водні структуровані комплекси, які утворюються навколо кремнію, відіграють величезну роль у розвитку всього живого і благотворно впливають на організм. Кремній формує структурну водну систему з електричними гратами рідких кристалів кремнію, що діє таким чином, що в ній немає місця патогенним, несімбіотним мікроорганізмам і чужорідним хімічним елементам.

Вчені стверджують, що кремнійорганікі і інші органічні залишки в бентоніті - це унікальні біокаталізатори, здатні переробляти енергію світла і в десятки разів прискорювати окислювально-відновлювальні реакції у водних розчинах нашого тіла. Ці біологічні речовини є основою для побудови складних органічних сполук - основи енергетичних носіїв живого організму - хлорофілу і гемоглобіну.

Про кремній, як про елемент життя і його використанні в лікуванні безлічі патологічних станів відомо, як з народної медицини, так і з серйозних наукових досліджень, пов'язаних з кремнієм, літофагіей і роботах про природні шляхи поповнення кремнію в організмі.

Кремній, завдяки своїм хімічним властивостям, створює електричні заряджені системи. Вони мають властивість "приклеювати" на себе віруси, хвороботворчі мікроорганізми, несімбіотичні з людським організмом, не властиві людині. Виборчо "склеювальна" здатність колоїдних систем кремнію виявляється унікальною. Вірус грипу, гепатиту, поліартриту, ревматизму, дисбактеріозу, кандіди, дріжджі та інші мікроорганізми, що викликають патологічні ситуації в організмі, засмоктуються в колоїдні утворення кремнію силою електричного тяжіння, як в крові, так і в кишечнику. Значить, всі збудники хвороб не змогли б проявитися в тілі людини, якби люди мали в своєму організмі достатньо кремнію.

Вже доведено, що в даний час найбільш прийнятним для організму продуктом-постачальником кремнію є високоякісні глини, які використовуються як для прийому всередину ( «Бентоніт»), так і для різних фізіотерапевтичних процедур (грязелікування і глинолікування).

Кремній є в шкірці насіння всіх злаків, а також в деяких рослинах. Для профілактики хвороб, причиною яких може бути нестача кремнію в організмі, народна медицина рекомендує поповнювати запаси його за допомогою таких продуктів і лікарських трав:

1. Горіхи, ікра, мед, топінамбур, живокіст, лопух, шавлія, грицики, насіння кінського щавлю.

2. Квасолю, перець червоний, перець болгарський і гарбузову кашу частіше вживати в їжу - всі вони в своїй структурі мають кремнієві сполуки.

3. Вживати хліб з висівками - у висівках якраз і знаходяться кремнієві сполуки. Якщо існує проблема з таким хлібом, то всередину вживати настій з будь-яких неочищених зерен. Найбільш багатими на кремній вважаються овес і ячмінь. Овес посівний. Настій неочищених зерен (70: 400) вживати по півсклянки 4 рази на день до їжі. Настій ячменю застосовувати таким же чином.

4. Кукурудза. Кукурудзяну олію приймати всередину по 1 столові ложці 3 рази на день 3-4 тижні. За рік приймати 3-4 таких курса.

5. Кропива дводомна. Настій листя (2ст: 200) вживати по півсклянки 3 рази на день до їжі.

У невеликій кількості кремній є в таких продуктах харчування: спаржа, огірки, селера, цибуля-порей, картопля, редис, полуниця, ріпа, помідори, насіння соняшнику, буряк, петрушка, суниця лісова. Рідний брат кремнію - германій. Їм багаті соя, часник, водорості, зелений чай, алое, лишайники.

Існує теорія, яка говорить: в тому організмі, в якому є достатня кількість кремнію, онкології немає і бути не може. Теорія не підтверджена науковими дослідженнями, але і не спростована. Тому їй слід приділити особливу увагу. А кремнію вживати краще більше норми, тому що зайвий кремній буде виведений природнім шляхом і шкоди організму не приносить.

Природній шлях поповнення кремнію - бентонітова глина ( «Бентоніт»), яка швидко усуває дефіцит кремнію в організмі і різко покращує обмін речовин, наближаючи його до екологічної нормі і здоров'ю.

Бентонітова глина також використовується в гідрогелевих пов'язках «Арма-гель +» з бентонітом і нанокремневітом, яка може очистити і залікувати поранення різнї ступені тяжкості.

Адреса компанії

Україна, м. Київ
03134, вул. Сім'ї Сосніних 9

 •  (044) 501-4032,
  (067) 230-2979,
  (067) 826-1385,
  (067) 506-6897,
  (067) 996 0639

 •  office@utm.com.ua

Наші Представники

 • м.Дніпро, ТОВ "Пріоритет-Л", вул. Академіка Белелюбського,68

  офіс 213

  тел.068 694 09 55 ,066 294 80 86

 • м.Вінниця – ФОП Борсолюк Олександр, тел. (097) 690-22-85

 • м.Запоріжжя – ТОВ «Медкомплект», тел. (067) 610-17-97

© Copyright компанія УКРТЕХМЕД 2024.

Пошук