Корисні статті

Тематичні статті за напрямком діяльності компанії

Пролежні і трофічні виразки: чи з'явилася надія у хворих?

«Мертве» на живому

До недавнього часу проблема пролежнів і трофічних виразок у пацієнтів на ділянці ставилася до суто хірургічного профілю, однак ефективність оперативних втручань при даних станах залишала бажати кращого. Будучи залежними від кровопостачання і можливостей трофіки тканин, супутніх захворювань, стану інфікованості рани і резистентності до антибіотиків збудників гнійних ускладнень, пролежні у лежачих (постінсультних, посттравматичних, онкологічних, післяопераційних і т. П.) Хворих, а також трофічні виразки у пацієнтів з нестабільною варикозною хворобою, цукровий діабет, облітеруючий атеросклероз нижніх кінцівок вкрай погано піддаються лікуванню. Закриття великого дефекту шкіри при пролежнях, трофічних виразках, опіках або обмороженнях вимагає застосування інноваційних, нехірургічних методів лікування, які б сприяли відновленню шкірного покриву і володіли цілим рядом корисних властивостей: наприклад, знеболюючим, захисним, протизапальним, прорепаративним, імуностимулюючим.

«Жива вода» для «мертвих» ділянок

Чим можуть допомогти сучасні досягнення медицини лікарям первинної ланки, в курації яких знаходяться страждальці з пролежнями, трофічними виразками і іншими ранами, що довго не гояться, різної етіології? На щастя, вченими були розроблені гідрогелі - тривимірні зшиті системи, в основі яких знаходиться полімерний каркас з високою здатністю утримувати велику кількість води. Це властивість гидрогелей є дуже корисним в медицині, оскільки закриття гідрогелем поверхні рани дозволяє створити оптимальні умови для прискорення репарації, зберегти максимальний обсяг непошкоджених тканин, домогтися якнайшвидшого загоєння з меншою площею рубцювання. Перешкодою для широкого впровадження гидрогелей в медичну практику стали суттєві недоліки, пов'язані з їх фізико-механічними характеристиками. Справа в тому, що при набуханні гелю під дією великої кількості води, яке зв'язується полімерним каркасом, структура часто розривається під дією потужних сил, або ж пласт гелю набуває форми, що ускладнюють його використання для лікування. Низькі міцності гідрогелю також обмежують його застосування при покритті великих ранових поверхонь, так як не можуть забезпечити повного закриття рани з щільним приляганням до поверхні рани. А надто часта заміна гідрогелю не завжди доречна, особливо при великих і глибоких пошкодженнях.

Таким чином, сам гідрогель не завжди здатний утримувати стійку форму і не володіє достатньою еластичністю для щільного прилягання до рани, що забезпечує її повний захист.

Розробка львівських хіміків

Винахід львівських хіміків дозволило повністю усунути ці проблеми. Ґрунтуючись на принципах організації структури позаклітинного матриксу сполучних тканин людини (даний матрикс теж є своєрідним біологічним гідрогелем), вчені знайшли просте і в той же час геніальне рішення. В основі будови живого міжклітинної речовини теж знаходиться каркас з макромолекул протеогліканів, що утримують воду. Міцність і еластичність позаклітинного матриксу в тканинах забезпечується системою з еластичних і колагенових волокон. Українські хіміки «вмонтували» в гідрогелеву пов'язку поліпропіленову хірургічну сітку - своєрідний аналог волокнистої мережі сполучної тканини. Тим самим, вдалося надати гідрогелевій пов'язці необхідні фізико-механічні властивості. Вона може дуже сильно набухати від води і не руйнуватися, максимально захищаючи ложе рани. Як полімерний каркас українські вчені використовували синтетичні водорозчинні полімери - піддаються найбільшому контролю з'єднання, що дозволяють отримувати гідрогель із стійкими заздалегідь заданими властивостями.

Гідрогелі з корисними властивостями

Вітчизняна гідрогелева пов'язка унікальна і за термінами втілення наукового винаходу в життя. Від виникнення ідеї створення гідрогелю з високими характеристиками міцності до її реалізації у вигляді промислового виробництва армованих гідрогелевих пов'язок пройшло п'ять років. Це невеликий термін, який відповідає середнім термінів проходження продукту від ідеї до виробу в країнах Західної Європи. Українська виробнича компанія з Києва провела всі клінічні випробування і державну реєстрацію. В даний час ПП «Укртехмед» випускає гідрогелеві пов'язки різного призначення з додаванням медикаментів: новокаїном для знеболювання, ектерицидом для лікування опікових ран, димексидом для післяопераційної реабілітаційної терапії, протизапальні з преднізолоном і інші. Препарати повільно вивільняються з гелевого носія, забезпечуючи пролонговану дію в необхідних терапевтичних дозах безпосередньо в місці розвитку патологічного процесу. Особливо цікавим є застосування природних глин, які, з одного боку, виконують абсорбуючу функцію і, в той же час, живлять рану корисними мікроелементами.

gydro gel V310

Застосовуйте і отримуйте вражаючі результати

Винахід вітчизняних вчених дозволяє лікарям первинної ланки бути максимально корисними тієї категорії своїх пацієнтів, які раніше були приречені на довгі і болісні страждання. Унікальні характеристики українських гелевих пов'язок дозволяють застосовувати їх при пролежнях і трофічних виразках різної етіології, а також при відмороженнях, ранових і опікових ураженнях шкіри. Простота застосування і атравматичность гелевих пов'язок дає можливість їх використання не тільки в умовах стаціонару і поліклінічного прийому, але і в домашніх умовах. Атравматичность проявляється в тому, що при зміні пов'язки рана не травмується і не кровоточить, що сприяє більш швидкому одужанню. Гідрогелеві пов'язки, створені на основі інноваційних технологій вітчизняних вчених, відрізняються не тільки високою якістю і функціональністю, але і низькою вартістю.

Відвідайте своїх пацієнтів, навчіть простішою процедурою накладення гідрогелевими пов'язки і її заміни, і ви отримаєте вражаючі результати лікування і вдячних пацієнтів.

Журнал «Дільничний лікар»

березень 2016, стор 38-39

 

Адреса компанії

Україна, м. Київ
03134, вул. Сім'ї Сосніних 9

 •  (044) 501-4032,
  (067) 230-2979,
  (067) 826-1385,
  (067) 506-6897,
  (067) 996 0639

 •  office@utm.com.ua

Наші Представники

 • м.Дніпро, ТОВ "Пріоритет-Л", вул. Академіка Белелюбського,68

  офіс 213

  тел.068 694 09 55 ,066 294 80 86

 • м.Вінниця – ФОП Борсолюк Олександр, тел. (097) 690-22-85

 • м.Запоріжжя – ТОВ «Медкомплект», тел. (067) 610-17-97

© Copyright компанія УКРТЕХМЕД 2024.

Пошук