Корисні статті

Тематичні статті за напрямком діяльності компанії

Екстренна допомога та профілактика ускладнень опіків та пошкоджень різної етіології за допомогою гідрогелевих пов`язок «АРМА-ГЕЛЬ+»

Гідрогелева пов’язка, принцип дії якої побудовано на теорії вологого загоєння, ‒ це один із сучасних інструментів у лікуванні опіків, складних ран, пролежнів, трофічних виразок і діабетичної стопи. І якщо раніше це була всього лише теорія, то сьогодні це практика, яка реалізується не тільки в лікарнях, а і в зоні антитерористичної операції. Власне основа «гідрогель» це лише частина сучасних гідрогелевих пов’язок. В Україні нині гідрогелеві пов’язки наповнюють ліками, які сприяють охолодженню рани при опіках, знеболюванню та зупинці кровотечі під час надання першої медичної допомоги.

krovoostanavlivayushhaya

Ще 50 років тому ніхто не знав про високий потенціал лікування ран гідрогелевими пов’язками. У 60-х роках британський медик Джордж Вінтер дійшов висновку: щоб рана швидше затягнулася, потрібне вологе середовище ‒ так тканини організму оновлюються на 50% швидше. Він установив, що епітелізація у вологих середовищах триває вдвічі швидше, ніж під струпом. Зростання клітин потребує вологи, а гідрогель на 90‒95% складається з води. Виготовлення пов’язки з такого матеріалу дає безліч переваг перед звичайними перев’язувальними матеріалами. У вологих середовищах клітини можуть зростати, ділитися та мігрувати з підвищеною швидкістю. Загоєння ран у водному середовищі з поживними речовинами та вітамінами має важливе значення для метаболізму та зростання клітин. Рановий ексудат слугує транспортним середовищем для різних біологічно активних молекул, таких як ферменти, фактори зростання та гормони. Гідрогелеві пов’язки герметично захищають рану й одночасно очищують її.

Існують три види гідрогелів:

 • аморфний гідро гель (гель, що тече; його пакують у тюбики, фольговані пакети та аерозольні балончики);
 • імпрегнований гідрогель (бинти, серветки, марлеві відрізки та губки, просякнуті гідрогелем);
 • листовий гідрогель(пластина зі сшитого гідрогелю певної форми та розміру;
 • може бути виготовлений як без каркасу, так і на основі тонкої сітки, що виконує функцію утримання гелю від розпадання та функцію захисту рани від додаткових поверхневих пошкоджень.

З 2014 року значний попит на гідрогелеві пов’язки був зумовлений війною на Сході України. У той період волонтери шукали та завозили пов’язки з різних країн. Недоліком зарубіжних гелів, як виявилося, є те, що у їх складі немає лікарських засобів, через що потрібні додаткова обробка антисептиками та додаткове знеболення. Деякі види пов’язок мали в’язку гелеобразну форму, яка розтікалася та вимагала частих перев’язок.

Вітчизняні вчені та виробники зробили подальші розробки щодо застосування гідрогелевих пов’язок. На кафедрі органічної хімії Національного університету «Львівська політехніка» розроблено технологію ковалентного закріплення полімерного каркасу гідрогелю до полімерної поверхні та створено гідро гелеві планарні лікувальні засоби. Закріплення гідрогелю до полімерної поверхні дозволяє поєднати унікальні властивості гідрогелю – подібність (мімікрії) тканин живого організму з фізико-механічними властивостями полімерної підкладинки.

На підприємстві «‎Укртехмед» (м.Київ) налагоджено виробництво гідрогелевих пов’язок, які мають назву «АРМА-ГЕЛЬ+». Вони є стерильним, прозорим, еластичним, а також досить міцним механічно полімерним матеріалом на основі водного розчину полімерного гелеутворювача, гуанідінута лікарського засобу.

«АРМА-ГЕЛЬ+» має такі властивості:

 • є ефективною перешкодою для бактерій, а також запобігає надмірній втраті загальної води з організму;
  сприяє дифузії кисню до рани;
 • гідрогелева структура пролонговано віддає в рану лікарський засіб і надає лікувальну дію;
  еластична, добре моделюється в рані;
 • добре прилягає до рани та здорової шкіри, але без зайвого прилипання, що дозволяє безболісно видаляти або замінювати пов’язку, не заважаючи при цьому процесу загоєння;
 • може перебувати на рані до 3‒4 діб ‒ залежно від ексудації рани;
 • вбирає виділення та бактеріальні токсини;
 • не викликає алергічних реакцій;
 • заспокоює біль і забезпечує середовище з постійною вологістю, оптимальне для загоєння ран;
 • стерильна, зручна в застосуванні;
 • залишається цілою після вбирання виділень і бактеріальних токсинів;
 • оберігає від накопичення виділень за рахунок випаровування води з зовнішньої поверхні пов’язки.

Гідрогелеві покриття «АРМА-ГЕЛЬ+» мають досить широкий асортимент:

 • протиопікові, що мають охолоджувальну й антибактеріальну дію;
 • зі знеболювальним ефектом (з новокаїном і лідокаїном);
 • з фурациліном (використовують як антисептичний, дезінфікуючий, протизапальний засіб);
 • з метилурацилом(для покращення загоєння ран та стимулювання процесу регенерації);
 • кровоспинні;
 • з бентонітом і нанокремневітом (мають іонообмінні, сорбціонні, каталітичні властивості та функцію молекулярного сита, протизапальну, ранозагоювальну дію).

Гідрогелеві пов’язки «АРМА-ГЕЛЬ+» уже активно використовують у Центрі термічних уражень і пластичної хірургії Київської міської лікарні № 2, у Центральній поліклініці Військово-медичного управління СБ України та інших міських і обласних лікарнях.

Головний лікар Центру термічних уражень і пластичної хірургії Київської міської лікарні №2 надав відгук про використання: «У Центрі тривалий час для лікування дітей і дорослих, постраждалих від термічних уражень, застосовують гідрогелеві пов’язки «АРМА-ГЕЛЬ+», виготовлені ПП «Укртехмед». Головним призначенням гідрогелевих пов’язок є покриття ран, виконання захисних функцій і створення вологого середовища. Покриття, які утримують рану у вологому стані, є ефективним засобом впливу на рановий процес, який можна регулювати. За поверхневих термальних опіків важливо забезпечити повноту власної регенерації: знизити кратність і травматичність перев’язок і створити комфортні умови для регенерації. Вологе середовище сприяє процесам регенерації. Лікування дермальних опіків проводиться залежно від фази ранового процесу. Протягом першої доби після травми для знеболення та запобігання висушуванню дно рани покривають гідрогелевими пов’язками «АРМА-ГЕЛЬ+» з новокаїном або лідокаїном. За поверхневих дермальних опіків вологе середовище під покриттям не дає формуватися щільному некрозу. Рана не поглиблюється. Перев’язки проходять атравматично. Пов’язки мають еластичні властивості, завдяки цьому приймають форму ранової поверхні, тим самим забезпечуючи повне прилягання до рани. Вони не мають побічного ефекту. Досвід використання показує, що жодних протипоказань до їх застосування не має. Гідреголеві пов’язки «АРМА-ГЕЛЬ+», виготовлені ПП «Укртехмед», доцільно використовувати під час лікування хворих, які отримали термічні ураження. Їх рекомендовано для широкого застосування».

Лікарі Центральної поліклініки Військово-медичного управління СБ України надали такий висновок: «Гідрогелеві ранові покриття, які утримують рану у вологому стані, є ефективним засобом впливу на рановий процес. Ведення ран у вологому середовищі змінює якісний і кількісний склад мікрофлори ран, знижує мікробну забрудненість опікових ран на один порядок, підвищує природну резистентність опікової рани. Ранові покриття прискорюють зміни pH рани, крайова епітелізація з’являється вже на 5,8±0,6 добу, розвиток гіпертрофічних рубців зменшується на 30%. Широкий спектр антимікробної дії та створення вологого середовища за допомогою гідрогелів обґрунтовує доцільність їх застосування для профілактики та лікування гнійно-інфекційних ускладнень у хворих з термічною травмою».

Про гідрогелеві пов’язки «АРМА-ГЕЛЬ+» розкажуть на XVI Конгресі асоціації хірургів у Сеулі 8‒10 вересня 2016 року. Під час Конгресу доповідатиме лікар-хірург Микитюк С.Р., котрий спеціалізується на ранах, лікувати що важко піддаються лікуванню. У своїй доповіді він розповість про використання гідрогелевих пов’язок «АРМА-ГЕЛЬ+» із бентонітом і нанокремневітом як про продукт натурального походження, його високий потенціал для клінічного використання в різних напрямах хірургії, враховуючи онкологію, і про те, як природні цілющі глини можуть очистити та вилікувати поранення різного ступеня важкості. Під час доповіді будуть надані результати лікування.

По матеріалам Журналу Екстренна медицина №2 (18) 2016

Адреса компанії

Україна, м. Київ
03134, вул. Сім'ї Сосніних 9

 •  (044) 501-4032,
  (067) 230-2979,
  (067) 826-1385,
  (067) 506-6897,
  (067) 996 0639

 •  office@utm.com.ua

Наші Представники

 • м.Дніпро, ТОВ "Пріоритет-Л", вул. Академіка Белелюбського,68

  офіс 213

  тел.068 694 09 55 ,066 294 80 86

 • м.Вінниця – ФОП Борсолюк Олександр, тел. (097) 690-22-85

 • м.Запоріжжя – ТОВ «Медкомплект», тел. (067) 610-17-97

© Copyright компанія УКРТЕХМЕД 2024.

Пошук